Headsets
Technical info of the product
| Manufacturer: | TRUST | Weight: | 0.313kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 57.2 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 23.6 cm |
| Shipping box quantity | 12 |
| Shipping Box Weight | 6.2 kg |
| Shipping Box Width | 41.8 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.004702 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.517 kg |
| Unit Net Weight | 0.313 kg |
| Colour | Camouflage |
| Dimensions | 200 x 160 x 100mm |
| Cord length | 2 m |
| Model name | GXT 310D Radius |
| Fixing kind | Head-Band |
| Sensitivity | 108 dB(a) |
| Frequency response | 20 Hz - 20000 Hz |
| Volume control | Yes |
| Headset features | Gaming |
| Category Code | HST |


