Headsets
Technical info of the product
| Manufacturer: | TRUST | Weight: | 0.143kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 22 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 19.5 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.3 kg |
| Shipping Box Width | 8 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.003432 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.3 kg |
| Unit Net Weight | 0.143 kg |
| Colour | Dark Blue |
| Fixing kind | On-the-ear |
| Sensitivity | 102 dB(a) |
| Frequency response | 20 Hz - 20000 Hz |
| Volume control | Yes |
| Microphone jack 3.5mm | 1 |
| Category Code | HST |


