Headsets
Technical info of the product
| Manufacturer: | TRUST | Weight: | 0.265kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 19 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 22 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.46 kg |
| Shipping Box Width | 9 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.003762 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.46 kg |
| Unit Net Weight | 0.265 kg |
| Colour | Black |
| Cord length | 2.5 m |
| Included Accessories | Adapter cable,User guide |
| Sensitivity | 108 dB(a) |
| Frequency response | 20 Hz |
| Volume control | Yes |
| Headset features | Gaming |
| Category Code | HST |


