Screwdrivers
Technical info of the product
| Manufacturer: | DAEWOO | Weight: | 0.4kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 31.5 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 6.5 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 1.29 kg |
| Shipping Box Width | 17 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.003481 cubm |
| Unit Gross Weight | 1.29 kg |
| Unit Net Weight | 0.4 kg |
| Battery | Lithium-Ion rechargeable |
| Voltage | 3.6 V |
| Category Code | SCD |
| No-load speed | 0-210 rpm |
| Power tool type | Cordless Screwdriver |
| Tool holder | SDS |
| Included batteries | 1x 1.5Ah |
| Max torque | 3.5 Nm |
| Torque settings | 9 |


