Saws
Technical info of the product
| Manufacturer: | DAEWOO | Weight: | 6.5kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 17 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 2.5 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.28 kg |
| Shipping Box Width | 9 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.0003825 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.28 kg |
| Unit Net Weight | 6.5 kg |
| Category Code | SAW |
| Displacement | 51,5 cm³ |
| Engine type | 2-stroke |
| No-load speed | 8500 rpm |
| Power tool type | Petrol Chainsaw |
| Blade length | 400 mm |
| Chain pitch | 3/8" |
| Saw type | Petrol Chainsaw |


