Saws
Technical info of the product
| Manufacturer: | DAEWOO | Weight: | 5.4kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 53.5 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 25 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 6 kg |
| Shipping Box Width | 20 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.02675 cubm |
| Unit Gross Weight | 6 kg |
| Unit Net Weight | 5.4 kg |
| Power consumption | 2400 Watts |
| Category Code | SAW |
| Engine type | Electric |
| No-load speed | 6500 rpm |
| Power tool type | Electric Chainsaw |
| Blade length | 450 mm |
| Chain pitch | 3/8" |
| Saw type | Electric Chainsaw |


