Rotary Hammers
Technical info of the product
| Manufacturer: | DAEWOO | Weight: | 3kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 43 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 12 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 5.2 kg |
| Shipping Box Width | 30 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.01548 cubm |
| Unit Gross Weight | 5.2 kg |
| Unit Net Weight | 3 kg |
| Power consumption | 620 Watts |
| Category Code | RHA |
| Impact energy | 3.11 J |
| Impact rate | 0-4800 bpm |
| No-load speed | 0-870 rpm |
| Power tool type | Rotary hammer |
| Tool holder | SDS Plus |


