Planers
Technical info of the product
| Manufacturer: | DAEWOO | Weight: | 2.8kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 31.2 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 16.8 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 3.016 kg |
| Shipping Box Width | 17 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.008911 cubm |
| Unit Gross Weight | 3.02 kg |
| Unit Net Weight | 2.8 kg |
| Power consumption | 650 Watts |
| Cord length | 2 m |
| Category Code | PLN |
| No-load speed | 0-16000 rpm |
| Power tool type | Electric Planer |
| Cutting depth | 0-2 mm |
| Planing width | 82 mm |


