Jigsaws
Technical info of the product
| Manufacturer: | DAEWOO | Weight: | 2.4kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 27 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 23 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 2.608 kg |
| Shipping Box Width | 8.8 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.005465 cubm |
| Unit Gross Weight | 2.61 kg |
| Unit Net Weight | 2.4 kg |
| Power consumption | 800 Watts |
| Category Code | JIG |
| No-load speed | 500-3000 rpm |
| Power tool type | Jigsaw |
| Cutting depth, wood | 80 mm |
| Stroke length | 17.4 mm |
| Variable speed dial | Yes |


