Jigsaws
Technical info of the product
| Manufacturer: | DAEWOO | Weight: | 1.6kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 21.1 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 21.2 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 1.746 kg |
| Shipping Box Width | 8.5 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.003802 cubm |
| Unit Gross Weight | 1.75 kg |
| Unit Net Weight | 1.6 kg |
| Power consumption | 400 Watts |
| Category Code | JIG |
| No-load speed | 500-3000 rpm |
| Power tool type | Jigsaw |
| Cutting depth, wood | 55 mm |
| Stroke length | 17.4 mm |
| Variable speed dial | Yes |


