Cordless Drills
Technical info of the product
| Manufacturer: | DAEWOO | Weight: | 1.3kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 32.4 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 28.2 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 2.783 kg |
| Shipping Box Width | 9.8 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.008954 cubm |
| Unit Gross Weight | 2.78 kg |
| Unit Net Weight | 1.3 kg |
| Battery | Lithium-Ion rechargeable |
| Nominal voltage | 20 V |
| Charging time | 3 hours |
| Category Code | DRC |
| No-load speed | 0-450/1550 rpm |
| Power tool type | Cordless drill |
| Drill chuck | 10 mm |
| Included batteries | 1x 1.5Ah |
| Max torque | 30 Nm |


