Compressors
Technical info of the product
| Manufacturer: | DAEWOO | Weight: | 68kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 102.5 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 76 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 73 kg |
| Shipping Box Width | 42 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.3272 cubm |
| Unit Gross Weight | 73 kg |
| Unit Net Weight | 68 kg |
| Power consumption | 2200 Watts |
| Voltage | 230 V |
| Category Code | CMP |
| Air Delivery | 305 l/min |
| Compressor tank capacity | 90 l |
| Engine speed | 1050 rpm |
| Pressure | 8 bar |


