Compressors
Technical info of the product
| Manufacturer: | DAEWOO | Weight: | 26kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 32.2 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 67.5 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 28.6 kg |
| Shipping Box Width | 69.3 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.1506 cubm |
| Unit Gross Weight | 28.6 kg |
| Unit Net Weight | 26 kg |
| Power consumption | 1500 Watts |
| Voltage | 230V |
| Category Code | CMP |
| Air Delivery | 169 l/min |
| Compressor tank capacity | 50 l |
| Engine speed | 2850 rpm |
| Pressure | 8 bar |


