Compressors
Technical info of the product
| Manufacturer: | DAEWOO | Weight: | 20kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 26.6 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 66 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 22.15 kg |
| Shipping Box Width | 59 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.1036 cubm |
| Unit Gross Weight | 22.1 kg |
| Unit Net Weight | 20 kg |
| Power consumption | 1500 Watts |
| Voltage | 230V |
| Category Code | CMP |
| Air Delivery | 169 l/min |
| Compressor tank capacity | 24 l |
| Engine speed | 2850 rpm |
| Pressure | 8 bar |


