Angle Grinders
Technical info of the product
| Manufacturer: | DAEWOO | Weight: | 5.3kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 57 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 18 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 5.9 kg |
| Shipping Box Width | 13 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.01334 cubm |
| Unit Gross Weight | 5.9 kg |
| Unit Net Weight | 5.3 kg |
| Power consumption | 2500 Watts |
| Category Code | ANG |
| No-load speed | 0-6500 rpm |
| Power tool type | Angle grinder |
| Disc diameter | 230 mm |
| Grinding spindle thread | M 14 |


