Angle Grinders
Technical info of the product
| Manufacturer: | DAEWOO | Weight: | 2.3kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 43 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 12 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 2.61 kg |
| Shipping Box Width | 15 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.00774 cubm |
| Unit Gross Weight | 2.61 kg |
| Unit Net Weight | 2.3 kg |
| Power consumption | 1200 Watts |
| Category Code | ANG |
| No-load speed | 3000-12000 rpm |
| Power tool type | Angle grinder |
| Disc diameter | 125 mm |
| Grinding spindle thread | M 14 |


