Generators
Technical info of the product
| Manufacturer: | DAEWOO |
|---|
| Shipping Box Depth | 74 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 67 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 106 kg |
| Shipping Box Width | 52 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.2578 cubm |
| Unit Gross Weight | 106 kg |
| Unit Net Weight | 103 kg |
| Output power capacity, W | 5000 Watts |
| Noise level, max | 61 dB |
| Voltage | 230/380 V |
| Typical runtime at half load | 16 hours |
| Category Code | PWG |
| Displacement | 418 cm³ |
| Engine power | 11 HP |
| Engine type | 4-stroke |
| Fuel tank capacity | 13.5 l |
| Fuel type | Diesel |


