High Pressure Washers
Technical info of the product
| Manufacturer: | DAEWOO | Weight: | 13.2kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 37.6 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 90.4 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 15.8 kg |
| Shipping Box Width | 39.6 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.1346 cubm |
| Unit Gross Weight | 15.8 kg |
| Unit Net Weight | 13.2 kg |
| Pump pressure | 170 bar |
| Rated power | 2200 Watts |
| Category Code | HPW |
| Flow rate | 450 l/min |
| Hose length | 10 m |


