High Pressure Washers
Technical info of the product
| Manufacturer: | DAEWOO | Weight: | 6.8kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 30.3 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 41.5 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 7.9 kg |
| Shipping Box Width | 35 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.04401 cubm |
| Unit Gross Weight | 7.9 kg |
| Unit Net Weight | 6.8 kg |
| Pump pressure | 140 bar |
| Rated power | 1800 Watts |
| Category Code | HPW |
| Flow rate | 420 l/min |
| Hose length | 5 m |


