High Pressure Washers
Technical info of the product
| Manufacturer: | DAEWOO | Weight: | 5.9kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 34.7 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 41.2 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 6.7 kg |
| Shipping Box Width | 26.6 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.03803 cubm |
| Unit Gross Weight | 6.7 kg |
| Unit Net Weight | 5.9 kg |
| Pump pressure | 110 bar |
| Rated power | 1400 Watts |
| Category Code | HPW |
| Flow rate | 390 l/min |
| Hose length | 5 m |


