Garden Tools
Technical info of the product
| Manufacturer: | DAEWOO | Weight: | 14kg |
|---|
| Shipping box quantity | 1 |
|---|---|
| Unit Brutto Volume | 0.078 cubm |
| Unit Gross Weight | 15 kg |
| Unit Net Weight | 14 kg |
| Power consumption | 2500 Watts |
| Category Code | GAR |
| Engine type | Electric |
| No-load speed | 0-4050 rpm |
| Cutting diameter | 40 mm |
| Garden tool type | Electric garden shredder |


