Aerators and Scarifiers
Technical info of the product
| Manufacturer: | DAEWOO | Weight: | 35.7kg |
|---|
| Shipping box quantity | 1 |
|---|---|
| Unit Brutto Volume | 0.154 cubm |
| Unit Gross Weight | 41 kg |
| Unit Net Weight | 39.5 kg |
| Displacement | 212 cm³ |
| Engine power | 5.4 HP |
| Engine type | 4-stroke |
| Fuel type | Petrol |
| No-load speed | 3400 rpm |
| Garden tool type | Petrol scarifier |
| Cleaning width | 40 cm |


